Zapraszamy do udziału w Seminarium „Human & Digital Technologies”!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego pan Grzegorz Schreiber.

 

5 października 2019 r., g. 17.00, Wydział Zarządzania UŁ, 3 piętro aula A3.

 

Sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy czy blockchain na dobre wkroczyły już w różne sfery naszego życia, zmieniając krajobraz ekonomiczny i społeczny świata. Staliśmy się uczestnikami jego ewolucji od virtual ku ubiquitous, od observing ku creating, od smart ku cognitive i adaptive. Techniversum to już nie science fiction, a zdecydowanie science fakt.

 

Czy potrafimy wykorzystać jego potencjał?

Czy dystopijne wizje przyszłości nie przesłonią pojawiających się szans?

Jak bardzo przedsiębiorstwo 4.0 potrzebuje nowych modeli biznesowych?

Jak będą wyglądały interakcje między człowiekiem a technologią?

Czy Homo Cyber i Homo Roboticus to naprawdę tylko pomysł futurologów?


Na te pytania i wiele innych spróbujemy odpowiedzieć w trakcie seminarium „Human & Digital Technologies”. Zastanowimy się, jak wygląda polski digital dream, oceniając poziom przygotowania Polski do wyzwań transformacji cyfrowej, poprzez pryzmat doświadczeń naszych ekspertów – przedstawicieli świata biznesu. Podyskutujemy również o społecznej akceptowalności poszczególnych technologii i ich przejawów, a także spróbujemy zdecydować, jaka jest rola człowieka w świecie algorytmów i data economy. Spotkamy się też ze startupami, poszukując odpowiedzi na pytanie o to, jaka jest ich rola w kreowaniu kultury innowacji wobec wyzwań technologii cyfrowych i świata VUCA (zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność). A na koniec przyjrzymy się wspólnie potencjalnym scenariuszom transformacji cyfrowej, balansując między humanizmem a dataizmem.

 

Niewątpliwie świat wokół nas ustawicznie i dynamicznie się zmienia. Dlatego szkoda byłoby, gdybyśmy kiedyś obejrzawszy się za siebie stwierdzili, że człowiek i jego osiągnięcia były niewiele znaczące w jego historii.

 

Seminarium poprowadzi:

 

Dr Dominika Kaczorowska-Spychalska jest ekspertem UŁ w obszarze technologii cyfrowych, w szczególności sztucznej inteligencji (AI) i Internetu Rzeczy (IoT) oraz ich implikacji w biznesie. Pasjonuje ją wpływ tych technologii na zachowania człowieka (Homo Cyber versus Homo Roboticus) oraz zakres i charakter interakcji między nim a technologią (Human-to-Machine, Machine-to-Human), w tym problematyka Digital Ethics. Tej tematyce poświęcony jest jej autorski program „Inteligentne technologie i człowiek” który współprowadzi na portalu TuŁódź. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii (PTBRiO), Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu oraz Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji.

W 2018 roku reprezentowała Polskę podczas Konferencji Państw Grupy Wyszechradzkiej "V4 Conference on Artificial Intelligence" (Workshop Session: Societal challenges and labour market impacts by AI), a także była w grupie ekspertów zewnętrznych Ministerstwa Cyfryzacji zaangażowanych w prace nad przygotowaniem „Założeń do strategii AI w Polsce”. Zasiada w jury konkursu Smart City Business Award, organizowanego w ramach targów Smart City Expo, przyznającego nagrody za najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania z zakresu Smart City. Ściśle współpracuje również z biznesem.

 

HARMONOGRAM SEMINARIUM

 

17.00 – 17.15 Rejestracja uczestników

 

17.15 – 17.30 Otwarcie seminarium

 

17.30 – 18.30 Polski digital dream – dyskusja moderowana

 

Ocena poziomu przygotowania Polski do wyzwań transformacji cyfrowej - doświadczenia gości w zakresie procesów digitalizacji w Polsce, realizowanych najciekawszych projektów i sytuacji, które ich zaskoczyły, ocena dojrzałości cyfrowej biznesu i społecznej akceptowalności poszczególnych rozwiązań, w tym aspekt cyfrowych doświadczeń klientów.

 

Główne założenia:
• Polskie firmy wobec wymogów transformacji cyfrowej – jaki jest nasz potencjał ?
• Efektywne przedsiębiorstwo 4.0 – jak oceniamy poziom dojrzałości cyfrowej polskich przedsiębiorstw ?
• Człowiek a technologia – wciąż Homo Sapiens czy już Homo Roboticus ?
• Transformacja cyfrowa ... i co dalej ?

 

Prowadzenie: Dominika Kaczorowska-Spychalska

 

Planowani Goście:

 

Magda Adamczewska jest szefową Operacji w Digital Teammates. Zarządza pracą kilku Zespołów i nadzoruje codzienną realizację procesów back-office`owych, nieustannie poszukując najlepszych procesów do robotyzacji. Największym wyzwaniem, a jednocześnie najciekawszą rzeczą w jej pracy, jest wdrażanie robotów w Zespołach Operacyjnych i zarządzanie nowymi, cyfrowymi współpracownikami. W tej chwili Departament Magdy z powodzeniem zatrudnia 150 robotów, pracujących ramię w ramię z ludźmi. Prywatnie Magda jest fanką polskiej powieści współczesnej i swojego roweru.
Kinga Chelińska-Barańska ma ponad 10 letnie doświadczenie w sektorze finansowym i doskonale zna wyzwania, przed którymi stoją duże korporacje, w szczególności te związane z zarządzaniem wydajnością procesów. Z powodzeniem kieruje stale rosnącym zespolem certyfikowanych konsultantów RPA, wprowadza projekty biznesowe związane z tworzeniem i wdrażaniem nowych systemów, migracją procesów oraz RPA i IPA. Jako Country Manager, Kinga odpowiada za polski oddział Digital Workforce.

 

Adam Dębski - specjalista od Messenger Marketingu i Conversational UX. Zwolennik interaktywnych rozwiązań i automatyzacji w mediach społecznościowych, zawsze pierwszy w kolejce do testowania i wdrażania nowych mechanizmów i nieszablonowych możliwości komunikacyjnych. Opracowuje rozwiązania automatyzujące procesy konwersacyjne w najpopularniejszym komunikatorze w Polsce - Messengerze, wspierające obsługę klienta, procesy zakupowe i szeroko rozumiane działania promocyjne. Prelegent i autor publikacji na temat chatbotów i mediów społecznościowych. Jego kluczowe doświadczenie skupia się wokół branży fintech, gastronomii, czy deweloperki mieszkaniowej, zarówno w obrębie sektora B2C, jak i B2B.
Prywatnie kolekcjoner winyli i kompaktów, fan klasycznej motoryzacji i popkultury lat 80-tych, miłośnik modernistycznej architektury i historii Łodzi.

 

Łukasz Kuncewicz pełni funkcję Head of Data Science w firmie Enigma Pattern. Pasjonat sztucznej inteligencji, pracuje w wielu projektach, w tym międzynarodowych, wykorzystujących obrazy, dźwięk, tekst, a także dane pochodzące z radarów czy sensorów chemicznych. W Enigma Pattern jest odpowiedzialny za realizację projektów z różnych dziedzin biznesu: od rozrywki, poprzez finanse, po systemy produkcyjne i logistyczne. Odpowiada także za rozwój pracowników w zakresie uczenia maszynowego. Z pasją prowadzi w Łodzi otwarte spotkania z cyklu Sztuczna Inteligencja Łódź.
Jan Matulewicz pełni funkcję dyrektora zarządzającego firmy Cybercom Poland zajmującej się doradztwem technologicznym. Z branżą IT związany jest od 2004 roku. Przeszedł w niej pełną ścieżkę kariery – od programisty, przez project managera, dyrektora Software House, aż po najwyższą rolę w organizacji. Jest absolwentem International Faculty of Engineering na Politechnice Łódzkiej oraz Executive MBA na Uniwersytecie Łódzkim. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym promuje wykorzystanie technologii w służbie ludzkości. W obszarze zarządzania procesami w firmie technologicznej ma 15 lat doświadczenia. 
Michał Szustak jest strategiem, który wie, jak pracować operacyjnie, aby zmieniać projekty i organizacje w długiej perspektywie. Menedżer, który zdobył dyplom MBA na uczelni finansowej, aby wspierać sprzedaż, a wykształcenie marketingowe potrzebne mu było, aby w praktyce zająć się strategiami rynkowymi. Pracował dla operatorów telekomunikacyjnych, integratorów IT, firm rynku oprogramowania i nowych technologii. Pasjonuje się technologiami, ale nie tymi które wszyscy już znamy, tylko tymi, które dopiero poznamy; czasem o nich pisze i publicznie o nich opowiada. Doskonale rozumie zespoły, bo jest trenerem sportowym.

18.30 – 18.45 Przerwa kawowa


18.45 – 19.45 Kultura innowacji w cyfrowym świecie – dyskusja moderowana


Kultura innowacji a technologie cyfrowe - kluczowe obszary i komponenty, technologie cyfrowe versus świat VUCA (zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność), innowacyjność i tożsamość cyfrowa regionu, w tym w szczególności regionu łódzkiego, kompetencje cyfrowe a kierunki humanistyczne, rola startupów w procesie transformacji cyfrowej. 


Główne założenia:
• Startupy w świecie Vuca – czy naprawdę warto być dzisiaj startupem ?
• Jaka jest rola startupów w procesie transformacji cyfrowej ?
• Smak sukcesu czy gorycz porażki czyli jak dobrze zarządzać startupem ?
• Co każdy startup wiedzieć powinien ?

Prowadzenie: Dominika Kaczorowska-Spychalska, Adam Trojańczyk

 

Prelegenci:

 

Marcin Ciącio od dwóch dekad jest związany z branżami FMCG/RETAIL/HR. Swoje ogromne doświadczenie korporacyjne związane z zarządzaniem sieciami sprzedaży, planowaniem biznesowym, budowaniem strategii sprzedażowych i marketingowych wykorzystuje od 2010 roku w łódzkich firmach Collectomate i IQ Sport AG. Jest ekspertem z zakresu budowania zespołów, odpowiadał za HR i procesy zarządzania pracownikami w jednej z największych firm sieciowych w Polsce. Projekty technologiczne w które jest zaangażowany wygrywały konkursy Smart City, PMI Poland Chapter, Business Link. Wielbiciel Łodzi, prywatnie tata Maksa & Marcela zaangażowany w lokalne projekty charytatywne w mieście m.in. Biznesową Ligę Pomocy. Nową spółkę Collectomate, która zmienia logistykę budynków w jeden harmonijny proces rozwija m.in. wspólnie z Lechem Kaniukiem.
Robert Fintak jest Prezesem Zarządu firmy Terra Hexen sp. z o.o. Jest absolwentem studiów MBA Akademii Koźmińskiego, European Academy of Diplomacy i Akademii Obrony Narodowej. Ekspert w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń technologii dronowej, posiada uprawnienia audytora bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej. Twórca Instytutu Zdarzeń Dronowych, członek Rady Łódzkiej Izby Przemysłowo Handlowej i vice-Prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. W 2014 roku uhonorowany tytułem absolwenta VIP Uniwersytetu Łódzkiego.
Marcin Giełzak jest absolwentem Historii oraz Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. To współzałożyciel i wiceprezes zarządu ShareHire, a także członek Rady Fundacji Ambitna Polska. Jest autorem i współautorem licznych publikacji, w tym książek: Antykomuniści lewicy (2014) oraz Crowdfunding: Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu (2015).

 

Vadym Melnyk jest CEO & Founder w Cervi Robotics zajmującej się prototypowaniem i produkcją robotów i dronów oraz systemów bezzałogowych. Ma wieloletnie doświadczenie w budowie specjalistycznych dronów.

Zarządza lub uczestniczy w projektach R&D takich jak:

  • Dronhub – system autonomicznych garaży dla dronów tworzony z Europejską Agencją Kosmiczną, z ładowaniem, wymianą akumulatorów w dowolnych dronach przemysłowych.
  • Airvein system do automatycznego transportu próbek medycznych dronami.
  • Xerall – tankkopter, pierwszy na świecie jeżdząco-latająco-pływający dron w formie zabawki z perspektywą rozwoju w kierunku pojazdu/statku załogowego.

Wspólnie z Microsoft stworzył projekt Unicorn Division, inicjatywę która łączy influencerów ze środowiska startupowego z głównych miast Polski i wspiera najbardziej innowacyjne startupy w kraju. jest laureatem prestiżowych konkursów informatycznych i nagród państwowych, w tym wygranego konkursu w ramach FLEX (Future Leaders Exchange - program wymiany oferowany przez Departament Stanu USA dla słuchaczy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Jest także finalistą międzynarodowego konkursu robotycznego FLEX.

 

Adam Trojańczyk od czternastu lat jest ściśle związany z branżą IT. Pracował dla największych agencji interaktywnych w Polsce, a od 2011 zarządza software house’m będąc twórcą oraz współzałożycielem startupów. Od 2019 roku jest mentorem operacyjnym w programie akceleracyjnym Startup Spark. Jego firmy zdobyły prawie 20 nagród i nominacji w tym nagrodę Mocni w Biznesie oraz nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczpospolitej w kategorii Startup. Jest autorem publikacji umieszczanych m.in. w: Mam Startup, Mam Biznes, atakże estońskim Co-Founder. W wolnym czasie pomaga organizacjom i stowarzyszeniom.

 

Udział w Seminarium jest bezpłatny! W przypadku problemów z wysłaniem formularza prosimy o zgłoszenie na adres e-mail: marta.gorecka@uni.lodz.pl

 

 

Patronat honorowy:

 

Patronaty medialne: 

 

Urząd Marszałkowski pdf 

MłodziwŁodzi pdf

 

 

Zapraszamy do udziału w Seminarium „Human & Digital Technologies”!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego pan Grzegorz Schreiber.

 

5 października 2019 r., g. 17.00, Wydział Zarządzania UŁ, 3 piętro aula A3.

 

Sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy czy blockchain na dobre wkroczyły już w różne sfery naszego życia, zmieniając krajobraz ekonomiczny i społeczny świata. Staliśmy się uczestnikami jego ewolucji od virtual ku ubiquitous, od observing ku creating, od smart ku cognitive i adaptive. Techniversum to już nie science fiction, a zdecydowanie science fakt.

 

Czy potrafimy wykorzystać jego potencjał?

Czy dystopijne wizje przyszłości nie przesłonią pojawiających się szans?

Jak bardzo przedsiębiorstwo 4.0 potrzebuje nowych modeli biznesowych?

Jak będą wyglądały interakcje między człowiekiem a technologią?

Czy Homo Cyber i Homo Roboticus to naprawdę tylko pomysł futurologów?


Na te pytania i wiele innych spróbujemy odpowiedzieć w trakcie seminarium „Human & Digital Technologies”. Zastanowimy się, jak wygląda polski digital dream, oceniając poziom przygotowania Polski do wyzwań transformacji cyfrowej, poprzez pryzmat doświadczeń naszych ekspertów – przedstawicieli świata biznesu. Podyskutujemy również o społecznej akceptowalności poszczególnych technologii i ich przejawów, a także spróbujemy zdecydować, jaka jest rola człowieka w świecie algorytmów i data economy. Spotkamy się też ze startupami, poszukując odpowiedzi na pytanie o to, jaka jest ich rola w kreowaniu kultury innowacji wobec wyzwań technologii cyfrowych i świata VUCA (zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność). A na koniec przyjrzymy się wspólnie potencjalnym scenariuszom transformacji cyfrowej, balansując między humanizmem a dataizmem.

 

Niewątpliwie świat wokół nas ustawicznie i dynamicznie się zmienia. Dlatego szkoda byłoby, gdybyśmy kiedyś obejrzawszy się za siebie stwierdzili, że człowiek i jego osiągnięcia były niewiele znaczące w jego historii.

 

Seminarium poprowadzi:

 

Dr Dominika Kaczorowska-Spychalska jest ekspertem UŁ w obszarze technologii cyfrowych, w szczególności sztucznej inteligencji (AI) i Internetu Rzeczy (IoT) oraz ich implikacji w biznesie. Pasjonuje ją wpływ tych technologii na zachowania człowieka (Homo Cyber versus Homo Roboticus) oraz zakres i charakter interakcji między nim a technologią (Human-to-Machine, Machine-to-Human), w tym problematyka Digital Ethics. Tej tematyce poświęcony jest jej autorski program „Inteligentne technologie i człowiek” który współprowadzi na portalu TuŁódź. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii (PTBRiO), Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu oraz Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji.

W 2018 roku reprezentowała Polskę podczas Konferencji Państw Grupy Wyszechradzkiej "V4 Conference on Artificial Intelligence" (Workshop Session: Societal challenges and labour market impacts by AI), a także była w grupie ekspertów zewnętrznych Ministerstwa Cyfryzacji zaangażowanych w prace nad przygotowaniem „Założeń do strategii AI w Polsce”. Zasiada w jury konkursu Smart City Business Award, organizowanego w ramach targów Smart City Expo, przyznającego nagrody za najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania z zakresu Smart City. Ściśle współpracuje również z biznesem.

 

HARMONOGRAM SEMINARIUM

 

17.00 – 17.15 Rejestracja uczestników

 

17.15 – 17.30 Otwarcie seminarium

 

17.30 – 18.30 Polski digital dream – dyskusja moderowana

 

Ocena poziomu przygotowania Polski do wyzwań transformacji cyfrowej - doświadczenia gości w zakresie procesów digitalizacji w Polsce, realizowanych najciekawszych projektów i sytuacji, które ich zaskoczyły, ocena dojrzałości cyfrowej biznesu i społecznej akceptowalności poszczególnych rozwiązań, w tym aspekt cyfrowych doświadczeń klientów.

 

Główne założenia:
• Polskie firmy wobec wymogów transformacji cyfrowej – jaki jest nasz potencjał ?
• Efektywne przedsiębiorstwo 4.0 – jak oceniamy poziom dojrzałości cyfrowej polskich przedsiębiorstw ?
• Człowiek a technologia – wciąż Homo Sapiens czy już Homo Roboticus ?
• Transformacja cyfrowa ... i co dalej ?

 

Prowadzenie: Dominika Kaczorowska-Spychalska

 

Planowani Goście:

 

Magda Adamczewska jest szefową Operacji w Digital Teammates. Zarządza pracą kilku Zespołów i nadzoruje codzienną realizację procesów back-office`owych, nieustannie poszukując najlepszych procesów do robotyzacji. Największym wyzwaniem, a jednocześnie najciekawszą rzeczą w jej pracy, jest wdrażanie robotów w Zespołach Operacyjnych i zarządzanie nowymi, cyfrowymi współpracownikami. W tej chwili Departament Magdy z powodzeniem zatrudnia 150 robotów, pracujących ramię w ramię z ludźmi. Prywatnie Magda jest fanką polskiej powieści współczesnej i swojego roweru.
Kinga Chelińska-Barańska ma ponad 10 letnie doświadczenie w sektorze finansowym i doskonale zna wyzwania, przed którymi stoją duże korporacje, w szczególności te związane z zarządzaniem wydajnością procesów. Z powodzeniem kieruje stale rosnącym zespolem certyfikowanych konsultantów RPA, wprowadza projekty biznesowe związane z tworzeniem i wdrażaniem nowych systemów, migracją procesów oraz RPA i IPA. Jako Country Manager, Kinga odpowiada za polski oddział Digital Workforce.

 

Adam Dębski - specjalista od Messenger Marketingu i Conversational UX. Zwolennik interaktywnych rozwiązań i automatyzacji w mediach społecznościowych, zawsze pierwszy w kolejce do testowania i wdrażania nowych mechanizmów i nieszablonowych możliwości komunikacyjnych. Opracowuje rozwiązania automatyzujące procesy konwersacyjne w najpopularniejszym komunikatorze w Polsce - Messengerze, wspierające obsługę klienta, procesy zakupowe i szeroko rozumiane działania promocyjne. Prelegent i autor publikacji na temat chatbotów i mediów społecznościowych. Jego kluczowe doświadczenie skupia się wokół branży fintech, gastronomii, czy deweloperki mieszkaniowej, zarówno w obrębie sektora B2C, jak i B2B.
Prywatnie kolekcjoner winyli i kompaktów, fan klasycznej motoryzacji i popkultury lat 80-tych, miłośnik modernistycznej architektury i historii Łodzi.

 

Łukasz Kuncewicz pełni funkcję Head of Data Science w firmie Enigma Pattern. Pasjonat sztucznej inteligencji, pracuje w wielu projektach, w tym międzynarodowych, wykorzystujących obrazy, dźwięk, tekst, a także dane pochodzące z radarów czy sensorów chemicznych. W Enigma Pattern jest odpowiedzialny za realizację projektów z różnych dziedzin biznesu: od rozrywki, poprzez finanse, po systemy produkcyjne i logistyczne. Odpowiada także za rozwój pracowników w zakresie uczenia maszynowego. Z pasją prowadzi w Łodzi otwarte spotkania z cyklu Sztuczna Inteligencja Łódź.
Jan Matulewicz pełni funkcję dyrektora zarządzającego firmy Cybercom Poland zajmującej się doradztwem technologicznym. Z branżą IT związany jest od 2004 roku. Przeszedł w niej pełną ścieżkę kariery – od programisty, przez project managera, dyrektora Software House, aż po najwyższą rolę w organizacji. Jest absolwentem International Faculty of Engineering na Politechnice Łódzkiej oraz Executive MBA na Uniwersytecie Łódzkim. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym promuje wykorzystanie technologii w służbie ludzkości. W obszarze zarządzania procesami w firmie technologicznej ma 15 lat doświadczenia. 
Michał Szustak jest strategiem, który wie, jak pracować operacyjnie, aby zmieniać projekty i organizacje w długiej perspektywie. Menedżer, który zdobył dyplom MBA na uczelni finansowej, aby wspierać sprzedaż, a wykształcenie marketingowe potrzebne mu było, aby w praktyce zająć się strategiami rynkowymi. Pracował dla operatorów telekomunikacyjnych, integratorów IT, firm rynku oprogramowania i nowych technologii. Pasjonuje się technologiami, ale nie tymi które wszyscy już znamy, tylko tymi, które dopiero poznamy; czasem o nich pisze i publicznie o nich opowiada. Doskonale rozumie zespoły, bo jest trenerem sportowym.

18.30 – 18.45 Przerwa kawowa


18.45 – 19.45 Kultura innowacji w cyfrowym świecie – dyskusja moderowana


Kultura innowacji a technologie cyfrowe - kluczowe obszary i komponenty, technologie cyfrowe versus świat VUCA (zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność), innowacyjność i tożsamość cyfrowa regionu, w tym w szczególności regionu łódzkiego, kompetencje cyfrowe a kierunki humanistyczne, rola startupów w procesie transformacji cyfrowej. 


Główne założenia:
• Startupy w świecie Vuca – czy naprawdę warto być dzisiaj startupem ?
• Jaka jest rola startupów w procesie transformacji cyfrowej ?
• Smak sukcesu czy gorycz porażki czyli jak dobrze zarządzać startupem ?
• Co każdy startup wiedzieć powinien ?

Prowadzenie: Dominika Kaczorowska-Spychalska, Adam Trojańczyk

 

Prelegenci:

 

Marcin Ciącio od dwóch dekad jest związany z branżami FMCG/RETAIL/HR. Swoje ogromne doświadczenie korporacyjne związane z zarządzaniem sieciami sprzedaży, planowaniem biznesowym, budowaniem strategii sprzedażowych i marketingowych wykorzystuje od 2010 roku w łódzkich firmach Collectomate i IQ Sport AG. Jest ekspertem z zakresu budowania zespołów, odpowiadał za HR i procesy zarządzania pracownikami w jednej z największych firm sieciowych w Polsce. Projekty technologiczne w które jest zaangażowany wygrywały konkursy Smart City, PMI Poland Chapter, Business Link. Wielbiciel Łodzi, prywatnie tata Maksa & Marcela zaangażowany w lokalne projekty charytatywne w mieście m.in. Biznesową Ligę Pomocy. Nową spółkę Collectomate, która zmienia logistykę budynków w jeden harmonijny proces rozwija m.in. wspólnie z Lechem Kaniukiem.
Robert Fintak jest Prezesem Zarządu firmy Terra Hexen sp. z o.o. Jest absolwentem studiów MBA Akademii Koźmińskiego, European Academy of Diplomacy i Akademii Obrony Narodowej. Ekspert w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń technologii dronowej, posiada uprawnienia audytora bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej. Twórca Instytutu Zdarzeń Dronowych, członek Rady Łódzkiej Izby Przemysłowo Handlowej i vice-Prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. W 2014 roku uhonorowany tytułem absolwenta VIP Uniwersytetu Łódzkiego.
Marcin Giełzak jest absolwentem Historii oraz Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. To współzałożyciel i wiceprezes zarządu ShareHire, a także członek Rady Fundacji Ambitna Polska. Jest autorem i współautorem licznych publikacji, w tym książek: Antykomuniści lewicy (2014) oraz Crowdfunding: Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu (2015).

 

Vadym Melnyk jest CEO & Founder w Cervi Robotics zajmującej się prototypowaniem i produkcją robotów i dronów oraz systemów bezzałogowych. Ma wieloletnie doświadczenie w budowie specjalistycznych dronów.

Zarządza lub uczestniczy w projektach R&D takich jak:

  • Dronhub – system autonomicznych garaży dla dronów tworzony z Europejską Agencją Kosmiczną, z ładowaniem, wymianą akumulatorów w dowolnych dronach przemysłowych.
  • Airvein system do automatycznego transportu próbek medycznych dronami.
  • Xerall – tankkopter, pierwszy na świecie jeżdząco-latająco-pływający dron w formie zabawki z perspektywą rozwoju w kierunku pojazdu/statku załogowego.

Wspólnie z Microsoft stworzył projekt Unicorn Division, inicjatywę która łączy influencerów ze środowiska startupowego z głównych miast Polski i wspiera najbardziej innowacyjne startupy w kraju. jest laureatem prestiżowych konkursów informatycznych i nagród państwowych, w tym wygranego konkursu w ramach FLEX (Future Leaders Exchange - program wymiany oferowany przez Departament Stanu USA dla słuchaczy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Jest także finalistą międzynarodowego konkursu robotycznego FLEX.

 

Adam Trojańczyk od czternastu lat jest ściśle związany z branżą IT. Pracował dla największych agencji interaktywnych w Polsce, a od 2011 zarządza software house’m będąc twórcą oraz współzałożycielem startupów. Od 2019 roku jest mentorem operacyjnym w programie akceleracyjnym Startup Spark. Jego firmy zdobyły prawie 20 nagród i nominacji w tym nagrodę Mocni w Biznesie oraz nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczpospolitej w kategorii Startup. Jest autorem publikacji umieszczanych m.in. w: Mam Startup, Mam Biznes, atakże estońskim Co-Founder. W wolnym czasie pomaga organizacjom i stowarzyszeniom.

 

Udział w Seminarium jest bezpłatny! W przypadku problemów z wysłaniem formularza prosimy o zgłoszenie na adres e-mail: marta.gorecka@uni.lodz.pl

 

 

Patronat honorowy:

 

Patronaty medialne: 

 

Urząd Marszałkowski pdf 

MłodziwŁodzi pdf

 

 Drukuj