Sieć eduroam pozwala na uzyskanie dostępu do sieci bezprzewodowej Wi-Fi na terenie Wydziału Zarządzania, w innych budynkach UŁ oraz w ogromnej liczbie lokalizacji akademickich na całym świecie.

Z regulaminem eduroam można zapoznać się na stronie www.eduroam.pl/regulamin/

 

Jak uzyskać dostęp do sieci eduroam?

Studenci, którzy chcą uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej eduroam muszą w pierwszej kolejności przeprowadzić aktywację konta w Active Directory. Dzięki temu uzyskają identyfikator i hasło, za pomocą których będą mogli zalogować się do sieci eduroam, USOSweb i innych systemów, w tym poczty Office365.

Instrukcja aktywacji konta studenckiego znajduje się tutaj.

Pracownicy posiadają konta w Active Directory (nie przeprowadzają ich aktywacji) i mogą podłączyć się do sieci WiFi: eduroam lub WZMobi (ta sieć działa wyłącznie na terenie Wydziału Zarządzania)

W przypadku urządzeń z systemem Android konieczne jest w czasie konfiguracji sieci WiFi odszukanie opcji Uwierzytelnianie w drugiej fazie i ustawienie MSCHAPV2 (nazwa opcji i jej położenie w menu może się różnić w zależności od wersji systemu Android).

Więcej informacji o konfiguracji sieci eduroam można znaleźć na stronie http://eduroam.uni.lodz.pl/. W sekcjach "Konfiguracja Eduroam - manualna" oraz "Konfiguracja Eduroam - instalator" zamieszczone są instrukcje podłączenia systemu Windows, Android, Apple i Linux do sieci eduRoam.

 

 

 

Po pomyślnej aktywacji konta w Active Directory istnieje również możliwość zalogowania się do usługi Office 365 dla studentów .

W tym celu proszę wejść na stronę outlook.com/unilodz.eu i zalogować się za pomocą identyfikatora i hasła Active Directory. Przy pierwszym logowaniu rozpoczyna się proces tworzenia nowego profilu i przydzielania przestrzeni dyskowej w chmurze SkyDrive. Czas pełnej aktywacji konta i uruchomienia wszystkich usług nie powinien być dłuższy niż 5 godzin – zazwyczaj wynosi kilkanaście minut.

 

Pracownicy mogą skorzystać z usługi Office 365 dla pracowników UŁ.

Więcej informacji można uzyskać na stronie o365.uni.lodz.pl