Opiekę nad Programem MOST na Wydziale sprawuje Prodziekan ds. Studenckich i Internacjonalizacji Programów Kształcenia dr hab. Małgorzata Striker, prof. UŁ (pok. 19).
Szczegółowe informacje na temat programu uzyskać można w dziekanacie pok. 17 u Pani Agnieszki Filip (tel. 635 62 18).

Ze szczegółami na temat programu można zapoznać się ponadto na stronie: MOST

O Programie

Działający od prawie 15 lat Program umożliwia studiowanie na jednym z niespełna trzydziestu najlepszych ośrodków akademickich w Polsce, a każda zainteresowana osoba z pewnością znajdzie w nim ofertę dla siebie. „MOST” ma ich ponad 1000 na studiach licencjackich oraz kolejny 1000 na studiach uzupełniających magisterskich. Oczywiście także osoby studiujące w systemie jednolitych studiów magisterskich znajdą coś dla siebie, a pakiet ponad 200 ofert skierowany jest wyłącznie do doktorantów.

Co najistotniejsze Program „MOST” umożliwia studiowanie na uczelni przyjmującej nie tylko na takim samym kierunku jak na uczelni macierzystej, ale także na kierunku pokrewnym. Skorzystanie z oferty Programu jest możliwe nawet wtedy, gdy było się już uczestnikiem Programu Erasmus. Zasada oczywiście działa również w drugą stronę – bycie MOST-owiczem nie uniemożliwi wyjazdu „na Erasmusa”.

Formularze do pobrania:

Rekrutacja na Program MOST odbywa się za pomocą Internetowej Rejestracji Kandydatów.